13 april 2026 - De Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit (VC) heeft op 13 en 14 april 2026 het werk neergelegd bij Lufthansa. De vakbond eist hogere salarissen en betere pensioenregelingen na vastgelopen cao-onderhandelingen. Ruim 800 vluchten zijn volledig geannuleerd.
De pilotenstaking trof alle vluchten vanaf de hubs Frankfurt (FRA) en München (MUC), plus een deel van de intercontinentale vluchten. Ook Nederlandse reizigers met een aansluitvlucht via Duitsland stonden aan de grond.
Bij annulering of meer dan 3 uur vertraging heb je op grond van EU 261/2004 recht op een vaste compensatie:
Een pilotenstaking is juridisch een interne arbeidsrustverstoring. Het Europese Hof heeft in de zaak Krüsemann (C-195/17) duidelijk gemaakt dat stakingen van eigen personeel geen buitengewone omstandigheid zijn. Lufthansa is daarom volledig aansprakelijk voor de compensatie.
Aviclaim dient de claim bij Lufthansa in, voert indien nodig de juridische procedure en werkt op basis van no cure, no pay.